Две разиграни кученца ги освоија симпатиите на преку 7 милиони луѓе на Фејсбук, и...

Две разиграни чау чау кученца со двојна маичка ги освоија симпатиите на над 7 милиони луѓе, кои ги погледнаа на Фејсбук! И тоа со...

ВИДЕО: Силјановска и Пендаровски со ист збор го опишаа Бранко Црвенковски

Претседателските кандидати на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, и на СДСМ, Стево Пендаровски, беа гости во „Еден на еден", каде зборуваа за приватноста, животот, кариерата,...

Камери на аеродром забележаа урнебесна сцена: „Овој човек никогаш не патувал” (ВИДЕО)

Снимка од надзорна камера од еден аеродром во Русија стана хит на Интернет, а кога ќе ја погледате, ќе ви биде јасно и зошто. Снимката...

Страшна глетка: Прва снимка од местото на авионската несреќа, четири тела откриени под остатоците...

Министерството за внатрешни работи информира дека четворицата патници од авионот, што вчера полета од Охрид за Софија, а се урна во близина на Солунска...

Египетски саркофаг стар 2.500 години отворен во телевизиски пренос (ВИДЕО)

Саркофаг на египетскито свештеник стар повеќе од 2.500 години отворен е за време на емисија во живо прикажана на американската телевизија „Дискавери“. Египетскиот археолог Захи...

ВИДЕО: Јункер ќе ги запалеше претседателот на Руанда и неговата сопруга

Првиот човек на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, минатата недела присуствуваше на меморијалното одбележување на 25-годишнината од геноцидот во Руанда во кој беа убиени околу...

ВИДЕО: Аплицирајте за сeкc во УниБанка

Вака се аплицира за кредит во Унибанка после работно време!!! Видеото можете да го погледнете  ТУКА Извор: ШилоМагазин

„Земјо македонска“ одекна во Флорида од грлата на Американци (ВИДЕО)

За најстариот американски ансамбл „Tamburitzans“, македонската публика слушна откако дел од неговите членови ја испеаја „Ој, Јано Јано“. Но, таа песна не е единствената...

ВИДЕО: Ги ограбиле водителот и гостите среде емисија во живо- влегле со пиштоли и...

Познатиот водител и неговите гости биле ограбени за време на емисијата која се емитувала во живо. Петмина разбојници влегле во онлајн радио станица СОТ во...

Солзи, комплименти и овации: И новиот настап на нашата Антониа ќе ве остави воодушевени...

Со голем аплауз и овации, како од жирито, така и од публиката, беше поздравен и овој настап на македонската пејачка Антониа Гиговска во „Пинкови...

НАЈНОВИ ВЕСТИ