ВИДЕО: Ги ограбиле водителот и гостите среде емисија во живо- влегле со пиштоли и...

Познатиот водител и неговите гости биле ограбени за време на емисијата која се емитувала во живо. Петмина разбојници влегле во онлајн радио станица СОТ во...

Низ очи на сеирот, погледнете го инспиративното кај Гордана Сиљановска Давкова!

Кога некои гледаат низ очите на сеирот, вие погледнете колку е духовита, едноставна, позитивна и инспиративна. Драги кавадарчани, им рече Сиљановска на неготинчани.....Погледнете како оваа...

Страшна глетка: Прва снимка од местото на авионската несреќа, четири тела откриени под остатоците...

Министерството за внатрешни работи информира дека четворицата патници од авионот, што вчера полета од Охрид за Софија, а се урна во близина на Солунска...

Солзи, комплименти и овации: И новиот настап на нашата Антониа ќе ве остави воодушевени...

Со голем аплауз и овации, како од жирито, така и од публиката, беше поздравен и овој настап на македонската пејачка Антониа Гиговска во „Пинкови...

НАЈНОВИ ВЕСТИ