Камери на аеродром забележаа урнебесна сцена: „Овој човек никогаш не патувал” (ВИДЕО)

Снимка од надзорна камера од еден аеродром во Русија стана хит на Интернет, а кога ќе ја погледате, ќе ви биде јасно и зошто. Снимката...

ВИДЕО: Јункер ќе ги запалеше претседателот на Руанда и неговата сопруга

Првиот човек на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, минатата недела присуствуваше на меморијалното одбележување на 25-годишнината од геноцидот во Руанда во кој беа убиени околу...

Македонската актерка и екс-мисица открива: Водев љубов на отворено додека ме гледаа соседите (ВИДЕО)

Младата и светски позната актерка Јана Стојановска, не само што е успешна на театарските штици, не често ја гледаме и на големото филмско платно. Водејќи...

ПОТРЕСНО: Мечки нападнаа жена во зоолошка градина, жртвата остана без рака (ВИДЕО)

Една жена (27) ја загуби левата рака во напад на две мечки во рускиот камп Зеленаја. На снимката која се појави на интернет се гледа...

Куче глуми дека е мртво за да не оди на ветеринар: Од неговата постапка...

Многу луѓе не сакаат да одат на доктор. Очигледно е дека и кучињата не се многу расположени за посета на нивниот доктор, што во...

Вознемирувачко видео: Брутална сцена со моржови ги шокира сите

Климатските промени го преобликуваат природниот свет бидејќи зголемените температури предизвикуваат топење на поларниот мраз, а некои од животните потешко се приспособуваат на новото опкружување. Тажната...

Египетски саркофаг стар 2.500 години отворен во телевизиски пренос (ВИДЕО)

Саркофаг на египетскито свештеник стар повеќе од 2.500 години отворен е за време на емисија во живо прикажана на американската телевизија „Дискавери“. Египетскиот археолог Захи...

Објавено е видеото од судирот во тунел кај Макарска во кој 24 годишно момче...

Хрватските медиуми ја објавија снимката од безбедносните камери во тунелот на автопататот кај Макарска. https://youtu.be/IzzTlFp4epw На местото на несреќата загина 24 годишниот Тихомир Лончар кој седел...

Две разиграни кученца ги освоија симпатиите на преку 7 милиони луѓе на Фејсбук, и...

Две разиграни чау чау кученца со двојна маичка ги освоија симпатиите на над 7 милиони луѓе, кои ги погледнаа на Фејсбук! И тоа со...

Имa сaмо 6 години a јa “дигнa во воздух” aренaтa Борис Трaјковски (ВИДЕО)

Нa вчерaшниот концерт нa Сaшa Ковaчевиќ гостин беше 6-годишниот Љубa Стaнковиќ. Веднaш штом излезе искaжa големa блaгодaрност до неговиот нaјголем идол Сaшa зa покaнaтa...

НАЈНОВИ ВЕСТИ