Магична е улицата „Максим Горки” – расцветаа јапонските цреши

Розови и нежни се цветовите на јапонските цреши кои расцветаа на најубавата улица Максим Горки во Скопје. Додека минувате по улицата во центарот на Скопје...

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Која е девојката што Саша Ковачевиќ ја баци во уста пред преполна...

Во нашата редакција ни пристигна интересна фотографија од вчерашниот концерт на Саша Ковачевиќ каде што може да се види како Саша ја бакнува девојката...

Сите мажи ги користат овие фрази кога изневеруваат!

Прељубниците не припаѓаат на групата зрели и одговорни луѓе, но – и покрај тоа – многумина од нас ги пуштаат своите животи. Најчесто тоа...

Потег кој го воодушеви светот: Момче прегазило пиле на сосед па го однело во...

Дете од Мизорам во Индија се обидело да спаси едно пиле на соседот така што го однело во брза помош, откако случајно го прегазило...

Александра Заева ја одбра својата професија

Пред неколку дена Александра Заева, ќерката на премиерот Зоран Заев, на социјалните мрежи објави дека годинава е матурантка и постави фотографија од матурското табло....

Дал отказ, продал сè и тргнал на пат околу свет- со својата мачка

Рич Ист одлучил да даде отказ и да продаде сè што има за да патува низ светот со својата мачка Вилоу. Тие двајца моментално...

Бујната Босанка Ајда е нова балканска Инстаграм кралица

Со над 174.000 Инстаграм следбеници и доволно провокативен и сексапилен телесен „материјал“ за брзо и прогресивно зголемување на таа армија обожаватели, Ајда е новата...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина македонскиот режисер и драматург

Македонскиот режисер и драматург Златко Славенски денес ненадејно почина во Скопје. Славенски беше вработен како професор на Факултетот за драмски уметности. Тој е роден во...

Ви се „мази„ мачка околу нозете, не ја бркајте- еве зошто го прави тоа

Според народните верувања,мачките се познати како истерувачи на зли духови од домовите. Кога мачката се гали околу нозете, таа ја дели својата позитивна енергија...

Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи,...

Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи, тој рече дека е… На социјалните мрежи се шири фотографија од...

НАЈНОВИ ВЕСТИ