Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи,...

Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи, тој рече дека е… На социјалните мрежи се шири фотографија од...

Фото на денот

Материјалот за рекламирање во Општина Аеродром завршува во ѓубре. Никој жив не поминува да исчисти од службите.Очигледно на граѓаните од оваа општина им е...

Магична е улицата „Максим Горки” – расцветаа јапонските цреши

Розови и нежни се цветовите на јапонските цреши кои расцветаа на најубавата улица Максим Горки во Скопје. Додека минувате по улицата во центарот на Скопје...

Сите мажи ги користат овие фрази кога изневеруваат!

Прељубниците не припаѓаат на групата зрели и одговорни луѓе, но – и покрај тоа – многумина од нас ги пуштаат своите животи. Најчесто тоа...

Фејсбук статус на денот со реакција

Редакцијата на Види Прв реагира на статуси на социјалните мрежи каде се омаловажуваат и злоупотребуваат лицата со посебни потреби. Затоа, експлицитно го објавуваме статусот на...

Сменила партиски дрес преку ноќ! Од ВМРО преминала во СДСМ?

Радарот на социјалните мрежи уловил преку фотограф како луѓето преку ноќ, партиски се трансформираат. На сликата јасно се гледа како од поддржувачка на политиките...

Ви се „мази„ мачка околу нозете, не ја бркајте- еве зошто го прави тоа

Според народните верувања,мачките се познати како истерувачи на зли духови од домовите. Кога мачката се гали околу нозете, таа ја дели својата позитивна енергија...

Десет посетители избркани од скопската зоолошка: Не ги почитувале овие правила

Десет посетители биле избркани денеска од Зоолошката градина во Скопје, поради непочитување на кодексот на однесување. -Денес избркани 10 луѓе поради хранење. Пцуена, колнета ама ред...

Мемиња кои ќе ги насмеат до солзи родителите на мали деца

Сите родители ќе се согласат – животот со мали деца е хаотичен, непредвидлив и исцрпувачки. За да внесат доза забава и смеа во своето секојдневие,...

Погледнете како овој пар заработува по 9000 долари од објава на инстаграм

Џек Морис и неговата девојка Лорен Булен живеат неверојатен живот патувајќи по светот и објавувајќи фотографии од местата кои ги посетуваат на Инстаграм. За...

НАЈНОВИ ВЕСТИ