Поради огромните гради оваа девојка не може да стои подолго од 5 минути

Фиона Хорби (25), мајка на едно дете од Болтон, има огромни гради поради кои вели, не може да стои ниту пет минути. -Бидејќи не можам...

Дал отказ, продал сè и тргнал на пат околу свет- со својата мачка

Рич Ист одлучил да даде отказ и да продаде сè што има за да патува низ светот со својата мачка Вилоу. Тие двајца моментално...

ФОТО: Мајката бринета, а ќерката русокоса – македонската водителка ја покажа својата ќерка (ФОТО)

  Водителката Ирена Спировска на својот Инстаграм профил објави фотографија од нејзината ќерка Зорица. Но, се пофали и дека имаат нов миленик во семејството, расно куче...

Десет посетители избркани од скопската зоолошка: Не ги почитувале овие правила

Десет посетители биле избркани денеска од Зоолошката градина во Скопје, поради непочитување на кодексот на однесување. -Денес избркани 10 луѓе поради хранење. Пцуена, колнета ама ред...

Фејсбук статус на денот со реакција

Редакцијата на Види Прв реагира на статуси на социјалните мрежи каде се омаловажуваат и злоупотребуваат лицата со посебни потреби. Затоа, експлицитно го објавуваме статусот на...

Фото на денот

Материјалот за рекламирање во Општина Аеродром завршува во ѓубре. Никој жив не поминува да исчисти од службите.Очигледно на граѓаните од оваа општина им е...

Александра Заева ја одбра својата професија

Пред неколку дена Александра Заева, ќерката на премиерот Зоран Заев, на социјалните мрежи објави дека годинава е матурантка и постави фотографија од матурското табло....

Емили блесна во жолто: Убавицата заведува во комбинација со која ретко кој друг би...

Топ моделот Емили Ратајковски носеше сатенски жолт фустан на свадбата на дизајнерот Марк Џејкобс во Њујорк. 27-годишната убавица изгледаше сензационално во сатенскиот фустан во силна...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина македонскиот режисер и драматург

Македонскиот режисер и драматург Златко Славенски денес ненадејно почина во Скопје. Славенски беше вработен како професор на Факултетот за драмски уметности. Тој е роден во...

Потег кој го воодушеви светот: Момче прегазило пиле на сосед па го однело во...

Дете од Мизорам во Индија се обидело да спаси едно пиле на соседот така што го однело во брза помош, откако случајно го прегазило...

НАЈНОВИ ВЕСТИ