Home ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

Отров за коските кој секојдневно го пиеме

Генерално, многу не знаат кои се негативни последици оваа пијачка ги има по нашето здравје. Најлошо од се е во голема количина се дава...

Сите го имаме и сите можеме да го користиме: Како со 3 чекори да...

Често и не го забележуваме шестото сетило, но баш тоа е она што најмногу ни помага низ интуицијата и она „чувство во стомакот“! Нашето шесто...

Машка менопауза

Сигурно се прашувате, зарем менопаузата не е резервирана само за жените, но не е така, бидејќи, според дијагнозата на лекарите, и мажите можат да...

Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна

Апликацијата Вибер воведе нова услуга – „Вибер локален број“, што ќе биде посебно корисна за оние кои често патуваат. Опцијата овозможува корисникот да избере локален...

Фејсбук статус на денот со реакција

Редакцијата на Види Прв реагира на статуси на социјалните мрежи каде се омаловажуваат и злоупотребуваат лицата со посебни потреби. Затоа, експлицитно го објавуваме статусот на...

Фото на денот

Материјалот за рекламирање во Општина Аеродром завршува во ѓубре. Никој жив не поминува да исчисти од службите.Очигледно на граѓаните од оваа општина им е...

Гога игра рокен рол

Претседателските кандидати прифатија да бидат дел и од емисија од забавен карактер, па Силјановска Давкова заиигра и Rock and roll (рокенрол), а Стево Пендаровски...

Пронајди го на сликата Никола Груевски

  На сликата е семејството Мијалкови.Од лево во првиот ред Сашо, Благородна и Владимир. Од десно вториот ред Јордан, Никола и Надежда.  

Спонтаното селфи на Гога

 Професорката Гордана Силјановска Давкова на твитер објави селфи со Жаре и напиша -Во недела во 18:30 кај Жаре. Еден на еден со мојот противкандидат Стево....

Парижаните садат градини по улиците на Париз

Во Париз жителите на оваа најпозната светска метропола почнаа да садат вистински градини по улиците. Секој жител може да аплицира за да добие дозвола...

НАЈНОВИ ВЕСТИ