Home ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

Перо Антиќ-мажот кој секоја жена би го посакала за до себе!

Македонската кошаркарска легенда Перо Антиќ е еден од оние ликови, кој каде и да се појави го привлекува вниманието на присутните. Делумно поради својата...

ВИДЕО: Силјановска и Пендаровски со ист збор го опишаа Бранко Црвенковски

Претседателските кандидати на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, и на СДСМ, Стево Пендаровски, беа гости во „Еден на еден", каде зборуваа за приватноста, животот, кариерата,...

Ова џуџе беше продадено за рекордни 3.000 долари

Украсното џуџе за во двор, кое го има изработено бившиот германски канцелар Хелмут Шмит на аукција е продаденио за рекордни 3.000 евра. На јавно наддавање...

Поради огромните гради оваа девојка не може да стои подолго од 5 минути

Фиона Хорби (25), мајка на едно дете од Болтон, има огромни гради поради кои вели, не може да стои ниту пет минути. -Бидејќи не можам...

Пет месеци откако манекенката си го одзеде животот проговори нејзината мајка- познатата новинарка упати...

Марија Чуриќ која пред точно пет месеци се самоуби ги остави во шок сите во регионот бидејќи стануваше збор за позната водителка и манекенка...

Понеделнички хороскоп: Лош ден за раковите, поволен за стрелците

ОВЕН Работа: За сите личности родени во овој знак кои се занимаваат со приватна работа, денешниот ден е поволен кога станува збор за заработка. Љубов: Чувството...

Дал отказ, продал сè и тргнал на пат околу свет- со својата мачка

Рич Ист одлучил да даде отказ и да продаде сè што има за да патува низ светот со својата мачка Вилоу. Тие двајца моментално...

Истражување: Еден од пет смртни случаи е поврзан со нездрава исхрана

Еден од пет смртни случаи во светот е поврзан со нездравата исхрана, покажаа резултатите од истражувањето објавени во медицинскиот весник Ланцет. Единаесет милиони смртни случаи...

Судите по мерата на својата расипаност

Немојте да им судите на другите луѓе, затоа што не знаете што се крие во нивната душа.Со каква мера мерите, со таква мера ќе...

Силјановска Давкова: Ако немаш енергија, не се нафаќај на рокенрол

Кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова го сврте вниманието на јавноста со најавата за емисијата „Еден на еден“, која треба да се емитува денес...

НАЈНОВИ ВЕСТИ