Македонскиот модел Александар Грујовски почина при пад од карпа

Македонскиот модел и фитнес тренер, Александар Грујовски , кој се појавуваше и во спотот на Тамара, бил пронајден мртов на Малта, пишуваат странските медиуми....

Момче почина по пад од зграда во Аеродром

Дваесет и двегодишно момче почина по пад од зграда во скопската населба Аеродром. Несреќата се случила утрово на улица Бојмија, во близина на Железничката станица....

Глумица од Скопје исчезна во Холивуд, пријателите и полицијата бараат помош од јавноста (ВИДЕО)

Семејството и полицијата на студентка по глума во Лос Анџелес вчера побарале помош во потрагата по неа. Таа последен пат била видена како излегува...

Прободено е 16-годишно момче на автобуска станица во Центар

Денеска ученик кој има само 16 години е преободен со нож Според првичните информации момче било прободено со нож и веднаш пренесено во болница во...

ШОКАНТНО: Митаџијата од Шутка личен пријател на Мухи и Спасовски, фото

Zdravo sakam.dave izvestam za nastanot vcerasen so zabelezenite pari so se fateni na sovetniot kurto Istoto lice suad memedi e od selo batinci I 2008...

(ВИДЕО) Две сестри оставија видео порака и скокнаа во смрт, тинејџерките се нови жртви...

Две девојки од Русија, Марија (12) и Анастасија (15), извршиле самоубиство скокајќи од зграда, а полицијата истражува дали оваа трагедија е поврзана со играта...

Србинот убиен при грабежот во Кисела Вода, дваесет години ѝ бегал на полицијата

Четириесет и деветгодишниот, Ненад Топиќ, криминалец од Белград, кој речиси две децении им создавал проблеми на српските органи на прогонот, е еден од двајцата...

Малолетници ограбувале минувачи во ГТЦ

Шест малолетници ограбувале минувачи во ГТЦ во Скопје. Според информациите на МВР, СВР Скопје ќе поднесе кривична пријава против шест малолетници, пет на возраст од...

Украдено црковното ѕвоно од храмот „Света Злата Мегленска“ во Сарај

Крадци го украле црковното ѕвоно од храмот „Света Злата Мегленска“ во Сарај кое било тешко 160 килограми. Според информациите на МВР, вчера Г.Ј. (48) од...

Скопјанец со пила ограбил казино на Партизанска

Четириесет и двегодишен скопјанец ограбил казино на булеварот Партизански Одреди со рачна пила. Според информациите од МВР, полицијата поднесе кривична пријава против Д.А. (42) од...

НАЈНОВИ ВЕСТИ