Организиран криминал???

Еклатантен пример на криминал и криминалци? Zoran Bozinovski Следи · пред 2 часа ·  Org crime…

Како станав наркоман: Потекнувам од богато семејство, се ми беше дозволено, а потоа…

Наркоманијата е зависна болест која не препознава раси, пол, економската состојба, возраст, националност. Ова е една приказна раскажана од една девојка од Скопје. Родена сум...

Сашо Мијалков останал без бизнис партнери, сите довчерашни мафијашки босови со кои дрмале 10...

Мактел дознава дека дури и Зоки Кичеец со кој довчера држеа заедно кафана, Арабеска беше нивна, му свртел грб и од најголеми ортаци станале...

Хаос во Скопје, во градот врие полиција, има и мртви, погледнете што се случува...

Хаос во Скопје, во градот врие полиција, има и мртви, погледнете што се случува (ФОТО) Страшна сообраќајна незгода се случи денес во скопската населба Ново...

Убија тројца полицајци во Арачиново, денес двајца од нив се мртви, третиот е…(ФОТО)

Убија тројца полицајци во Арачиново, денес двајца од нив се мртви, третиот е…(ФОТО) Кривичниот суд во Скопје денеска донесе втора ослободителна пресуда за Лирим Динарица,...

Погинал дечко со веспа у Аеродром кај 8

Погинал дечко со веспа у Аеродромкај 8

Страшно ја форсираа Систина ја девастираа клиниката

Директорката на Гинекологија потврди дека починале 35 бебиња: Мора да се преземат мерки да се намали смртноста Директорката на скопската Клиника за Гинекологија, доктор Викторија...

Ме пресретнаа 10-15 непознати Албанци и буквално ме претепаа оти сум Македонец!

Ме пресретнаа 10-15 непознати Албанци и буквално ме претепаа оти сум Македонец! На социјалната мрежа Фејсбук односно на својот лицен профил дваесет и три годишниот...

ТРАГЕДИЈА: Почина малата Јана, болеста беше немилосрдна

Малата Јана ја загуби битката со немилосрдната болест. Девојчето со ангелски лик за кој Македонија се сплоти по хуманиот апел, за жал, не е повеќе...

Почина Дарко Арсов, освојувач на златен медал во пливање на Специјалната олимпијада

Спортистот Дарко Арсов и освојувач на златен медал во пливање на Специјалната олимпијада во 2011 година денеска по долгогодишно боледување почина на 37 годишна возраст. Дарко...

НАЈНОВИ ВЕСТИ