Дали е сеуште активна сектата ЦРНА РУЖА?

Авторот на книгите „Сектите и ментална манипулација“ и „Хорор пред нашата врата“, Димитрие Пастуовиќ поминал добар дел од својот живот проучувајќи ја опасноста за...

Ноќна акција на МВР, 248 лица синоќа возеле под дејство на алкохол колку пендреци...

ВИДЕО Министерството за внатрешни работи синоќа од 23 до 5 часот изутрина спроведе ациски контроли на подрачјето на СВР Скопје со цел откривање и санкционирање...

#БАНКИ лоповски, обични пералници

Љупчо Палевски пред 9 минути ·  #БАНКИ лоповски, обични пералници Ај за викендов, наградно прашање, вкључително и дрвава од СЈО, кој тоа примил 173.444.015 $ на 29 Октомври 2015,...

Приведена Моника, девојката која јавно пушеше марихуана сега ќе пуши ли пендреци?

Неофицијално, Моника, девојката која цела Македонија ја крена на нозе со своето видео на кое јавно пуши марихуана по скопските улици, вечерва, припадници на...

БОМБА НА ФОКУС: СЈО НАШЛО ДЕЛ ОД ПАРИТЕ НА ГРУЈО И МИЈАЛКОВ НА СТРАНСКИ...

ФОКУС: СЈО влегло во трагата на украдените пари на фамилијата – десетици милиони евра пронајдени на странски сметки  20 април , 2018 Во новиот број...

ИСЧЕЗНА 13 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ОД СКОПЈЕ НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД НЕА

МВР: Исчезна 13-годишно девојче од Скопје Исчезна малолетно девојче, се трага по неа. Во полициската станица Драчево, 38-годишната Н.А. од Скопје пријавила дека на 14.04.2018 година...

РАЗОРНА НУКЛЕАРКА НА ПОРТАЛОТ НОВА: Украдени 400 000е од набавката на палмите, купени за...

Она што е важно за јавниот интерес, е се разбира,  колку ова „задоволство“ на врвот на политиката во тој период во Македонија, ја чинело...

Полицијата трага по двајца крадци, кои одзеле 2 илјади евра од казино во Скопје

Во казиното на улицата „11-ти Октомври“ две непознати маскирани лица, од кое едното било вооружено со пиштол, одзеле околу 125.600 денари, информираат од полицијата. Од...

На Зоран Божиновски ќе му се суди заедно со обвинетите во „Шпион“ гарант ќе...

Случајот на Зоран Божиновски се спојува со предметот „Шпион“. Оваа информација денеска на рочиштето за „Шпион“ ја сподели судијата Владимирр Туфегџиќ, и тоа по одлука на неговата...

Полиција правела увид пред куќата на Шилегов: Градоначалниче, се` е во ред ?

Пред куќата на скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, вечерва, имало четири полициски возила-едно комбе и три увидни цивилни автомобили со полиција, раскажаа очевидци. Увидот, кој траел,...

НАЈНОВИ ВЕСТИ