Билјана Беличанец си го одзела животот со бесење

Билјана Беличанец е пронајдена обесена во стан во Скопје – дознава 1Тв од извори во МВР. Од МВР ја потврдуваат веста, но се уште...

Трагедија во Швајцарија: Почина работник од Македонија кој бил прегазен додека менувал гума на...

Македонски државјанин загина откако бил прегазен од автомобил додека менувал расипана гума на комби, во понеделникот во Швајцарија, објави 24 Инфо. Трагичната сообраќајка се случила на...

Малолетници ограбувале минувачи во ГТЦ

Шест малолетници ограбувале минувачи во ГТЦ во Скопје. Според информациите на МВР, СВР Скопје ќе поднесе кривична пријава против шест малолетници, пет на возраст од...

Скопјанец со пила ограбил казино на Партизанска

Четириесет и двегодишен скопјанец ограбил казино на булеварот Партизански Одреди со рачна пила. Според информациите од МВР, полицијата поднесе кривична пријава против Д.А. (42) од...

ОВА САМО ВО МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ: Виничанец си донел џип од печалба,...

Специјалната нуркачка екипа на Министерството за внатрешни работи попладнево  од езерото Калиманци извлече возило марка Ауди. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА потврдува дека...

Девојче нападнато на час во скопско средно училиште

Вчера во 20.00 часот во СВР Скопје, И.Д. (44) од Скопје пријавил дека на 02.04.2019 година околу 10 часот неговата 17 – годишна ќерка...

Ноќна акција на МВР, 248 лица синоќа возеле под дејство на алкохол колку пендреци...

ВИДЕО Министерството за внатрешни работи синоќа од 23 до 5 часот изутрина спроведе ациски контроли на подрачјето на СВР Скопје со цел откривање и санкционирање...

Ужасни детали за трагедијата: Мајката и ќерките целосно изгореле, телото на таткото било изгорено...

Телата на мајката и двете ќерки целосно изгореле во трагедијата која завчера се случи на Солунска глава, а телото на таткото, односно пилотот што...

Возачот кој ја згази Фросина дека се каел, затоа му била намалена казната

Љубиша Видојковиќ кој пред 4 години смртно ја прегази студентката Фросина Цековска на Партизанска, признал вина на расправата во Апелација и ова признание и...

Прегазен пешак во Ново Лисиче

Вечерва маж на возраст од околу 50 години е прегазен на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во населбата Ново Лисиче. Според првичните информации од Министерството за...

НАЈНОВИ ВЕСТИ