Ноќна акција на МВР, 248 лица синоќа возеле под дејство на алкохол колку пендреци...

ВИДЕО Министерството за внатрешни работи синоќа од 23 до 5 часот изутрина спроведе ациски контроли на подрачјето на СВР Скопје со цел откривање и санкционирање...

Малолетници ограбувале минувачи во ГТЦ

Шест малолетници ограбувале минувачи во ГТЦ во Скопје. Според информациите на МВР, СВР Скопје ќе поднесе кривична пријава против шест малолетници, пет на возраст од...

Скопјанец со пила ограбил казино на Партизанска

Четириесет и двегодишен скопјанец ограбил казино на булеварот Партизански Одреди со рачна пила. Според информациите од МВР, полицијата поднесе кривична пријава против Д.А. (42) од...

Украдено црковното ѕвоно од храмот „Света Злата Мегленска“ во Сарај

Крадци го украле црковното ѕвоно од храмот „Света Злата Мегленска“ во Сарај кое било тешко 160 килограми. Според информациите на МВР, вчера Г.Ј. (48) од...

Трагедија во Швајцарија: Почина работник од Македонија кој бил прегазен додека менувал гума на...

Македонски државјанин загина откако бил прегазен од автомобил додека менувал расипана гума на комби, во понеделникот во Швајцарија, објави 24 Инфо. Трагичната сообраќајка се случила на...

Ќе се расплачете од последното збогум за Билјана Беличанец

Многумина со неверување ја прифатија веста дека познатата актерка Билјана Беличанец синоќа беше пронајдена мртва во својот дом во Скопје. Станува збор за самоубиство, односно...

Синовите на поранешен градоначалник на СДСМ ќе седнат на обвинителна клупа

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против двајцата браќа Александар и Јордан Цветковски, од кои за едниот постои основано сомнение...

Жена почина чекајќи автобус

На 67-годишна жена и се слошило чекајќи автобус на автобуска постојка на булеварот „ВМРО“, по што таа починала, информираат од МВР. „На 06.04.2019 година во...

Синот на Илчо Захариев се обесил синоќа во викендичка

23-годишниот син на екс градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, Александар Захариев се обесил ноќеска во викендица во Делчево.

Прегазен пешак во Ново Лисиче

Вечерва маж на возраст од околу 50 години е прегазен на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во населбата Ново Лисиче. Според првичните информации од Министерството за...

НАЈНОВИ ВЕСТИ