Возачот кој ја згази Фросина дека се каел, затоа му била намалена казната

Љубиша Видојковиќ кој пред 4 години смртно ја прегази студентката Фросина Цековска на Партизанска, признал вина на расправата во Апелација и ова признание и...

Сакал да влезе насилно во касарната ,, Гоце Делчев” па го раниле во нога

Изутринава во 02.53 часот е спречен обид за насилен влез во кругот на касарната „Гоце Делчев“ во Скопје. Војникот што бил на стража постапувајќи според...

Медицинската сестра од Велес која делеше лекови со поминат рок, осудена само условно!

Медицинската сестра од Велес Павлина Петровска доби условна затворска казна оти на пациентите во болницата кадешто работела им давала лекови со изминат рок. Таа во...

Познати причините зошто беше прегазен пешакот во Ново Лисиче

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, заедно со увидни екипи на Министерството за внатрешни работи и претставници на Институтот за судска медицина,...

МВР со детали за синот на Илчо Захариев

Младо безживотно тело утрово околу 9:45 било пронајдено во приватна вила во село Ѕвегор, Делчевско. Телото било пронајдено од Итната медицинска помош која по...

Прегазен пешак во Ново Лисиче

Вечерва маж на возраст од околу 50 години е прегазен на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во населбата Ново Лисиче. Според првичните информации од Министерството за...

Синот на Илчо Захариев се обесил синоќа во викендичка

23-годишниот син на екс градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, Александар Захариев се обесил ноќеска во викендица во Делчево.

Жена почина чекајќи автобус

На 67-годишна жена и се слошило чекајќи автобус на автобуска постојка на булеварот „ВМРО“, по што таа починала, информираат од МВР. „На 06.04.2019 година во...

Ќе се расплачете од последното збогум за Билјана Беличанец

Многумина со неверување ја прифатија веста дека познатата актерка Билјана Беличанец синоќа беше пронајдена мртва во својот дом во Скопје. Станува збор за самоубиство, односно...

Билјана Беличанец си го одзела животот со бесење

Билјана Беличанец е пронајдена обесена во стан во Скопје – дознава 1Тв од извори во МВР. Од МВР ја потврдуваат веста, но се уште...

НАЈНОВИ ВЕСТИ