ВО САУДИСКА АРАБИЈА ГО СКИНАА КРАЛОТ СЛУГА НА АМЕРИКАНЦИТЕ?

https://youtu.be/iH9H9RPK7Yw Линк до видео на агенцијата РТ. Инаку самиот владетел, кралот Салман дојде на власт по воен удар откако го измести распоредот за наследување на круната по...

Поминав низ пекол, зашто не сакав секс пред брак

Кристан Ан Вер е 27-годишна Американка и поранешна навивачка, која одлучи да го тужи НФЛ клубот, Мајами Долфинс поради злоупотреба. Дека е невина им открила...

(Видео) Пожар во кулата на Трамп: Едно лице загина, петмина се повредени

Едно лице загина , а петмина се повредени во пожар што синоќа избувна во стан на 50-от кат на кулата Трамп во Њујорк. Меѓу...

Tолку и од Арнолд Шварценегер, уште малку и готов еее

Арнолд Шварценегер е на итна операција на срцето, јавуваат американските медиуми. Седумдесетгодишниот актер и поранешен гувернер на Калифорнија е сместен во болница во Лос Анџелес,...

Исповед на поранешен “Јеховин сведок”: Ја дознав страшната вистина и ја напуштив сектата!

Жељко Кикел со години бил член на Јеховини сведоци. Во Лондон дури бил и старешина на една нивна група. Но, она што го видел,...

Телото на Адеа Шабани пронајдено закопано во близина на Сакраменто(видео)

Полицијата во Лос Анџелес верува дека ги пронашла остатоците од исчезнатата Адеа Шабани во плитка гробница на 80 километри северно од Сакраменто, објавија американските...

Влетал со автомобил во пешаци по тепачка во Њујорк, еден загинат

Њујоршката полиција соопшти дека непознат маж со автомобил влетал во група луѓе во центарот на градот и убил најмалку еден човек и тешко повредил...

Божиќната декорација на Белата Куќа изгледа како хорор филм

Наместо обичните светилки, елки и по некој чорап, Првата Дама на САД, Меланија Трамп, реши да и даде свој „шмек“ на Белата Куќа и...

НАЈНОВИ ВЕСТИ