Верувале или не: Јапонците се несреќни и во паника, бидејќи нема да работат 10...

Јапонците ќе мораат деновите од 27 април до 6 мај да ги поминат неработно, по повод абдицирањето на царот Акихито, чиј престол ќе го...

Први снимки од големата руска воена база на Арктикот (ВИДЕО)

Руската воена база наречена „Северна детелина“ на островот Котелни е една од најновите воени бази на Русија, а сместена е на едно од најнегостопримливите...

Погледнете кaкво добредојде му посaкaa во зaтвор нa човекот кој упaднa во џaмијa во...

Не можеше подобро добредојде дa му посaкaaт. Погледнете кaко зaтворениците го пречекaa убиецот од Нов Зелaнд кој уби нaд 50 лицa: https://www.youtube.com/watch?v=X-tog8CGofk  

Бујната Босанка Ајда е нова балканска Инстаграм кралица

Со над 174.000 Инстаграм следбеници и доволно провокативен и сексапилен телесен „материјал“ за брзо и прогресивно зголемување на таа армија обожаватели, Ајда е новата...

Политичарка ја плати сметката во супермаркет на мајка со деца!

  По инспиративното поведение и однесување на премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, за време на масовното убиство во Крајсчрч, таа повторна ја воодушевува светската...

ГOPEШЕ ЗНАМЕТО НА НАТО: Во Црна Гора беше зaпaлeно знамето на Алијансата!

Претседателот на „Вистнска Црна Гора“ Марко Милачиќ во центарот на Црна Гора го зaпaли знамето на НАТО. Со тоа Милачиќ ја одбележа 70 годишнината од...

Полицаец изгуби трпение поради гужва во сообраќајот па направи хаос- поради ова може да...

Полицаец од Њујорк изгуби трпение додека чекаше во колона со возила во Квинс па направи нешто неочекувано за да се извлече од гужвата, што...

Шешељ направи хаос во емисија, водителката мораше да реагира: „Што шмркаше денес” (ВИДЕО)

Српскиот политичар и бизнисмен, Чедомир Јовановиќ и Вослав Шешељ синоќа беа дел од емисија на „Пинк” каде имаа жестоки кавги, а меѓу нив паднаа...

Чавушоглу: Не сакаме да бираме меѓу Русија и западот

Министерот за надворешни работи на Турција Мевлут Чавушоглу изјави денеска дека Турција е подготвена да развива конструктивни односи, како со Русија, така и со...

ТАТКО НА ДЕВЕТ ДЕЦА ДОЗНАВА ДЕКА СЕКОГАШ БИЛ НЕПЛОДЕН

Еден професор од еден мал град Сиди Силман бил на рутинска контрола кај уролог. Она што го дознал таму му го превртел животот наопаку. Всушност...

НАЈНОВИ ВЕСТИ