Дајан Абот: Асанж е прогонуван затоа што ги откри американските злосторства

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж не е прогонуван затоа што ја загрозува националната безбедност на САД, туку затоа што на светот му ги откри...

Британски туристи ја вознемирувале јавноста во Краков

Полската полиција трага по четворица Британци кои низ историскиот центар Краков парадирале во кочија со коњи, скудно облечени. Според агенцијата V4NA, полската полиција објавила дека...

Убијте ги сите муслимани! -осамнаа закани на профилот на социјалдемоктатите во Шведска

Хакери ги нападнале профилите на шведската Социјалдемократска партија и објавиле порака „Убијте ги сите муслимани“. Раководството на шведските социјалдемократи, најголемата политичка партија во коалициската Влада...

1 милион прегледи за 1 час на видеото на Џенифер Лопез

Дека Џенифер Лопез е вистинска бомба и што и да облече повторно ќе изгледа така докажува видеото кое го објави нејзиниот вереник, поранешниот бејзбол...

ВО САУДИСКА АРАБИЈА ГО СКИНАА КРАЛОТ СЛУГА НА АМЕРИКАНЦИТЕ?

https://youtu.be/iH9H9RPK7Yw Линк до видео на агенцијата РТ. Инаку самиот владетел, кралот Салман дојде на власт по воен удар откако го измести распоредот за наследување на круната по...

Мајка ги спаси децата пред да експлодира автомобилот(Видео)

Кетрин Мејс од Канбера во Австралија, во последен момент успеа да го извлече своето второ дете , петмесечното бебе Хантер од седиштето од џипот...

Влетал со автомобил во пешаци по тепачка во Њујорк, еден загинат

Њујоршката полиција соопшти дека непознат маж со автомобил влетал во група луѓе во центарот на градот и убил најмалку еден човек и тешко повредил...

Ватикан њуз го воведе македонскиот јазик како 34-ти на својот портал

Точно еден месец пред официјалната посета на папата Франциск на Македонија, закажана за 7 мај, „Ватикан њуз” (Vaтican News) го додаде македонскиот јазик на...

Огромен питон во мочуриштата на Флорида

Истражувачите на Флорида пронајдоа огромен питон во мочуришните предели на овој дел од Америка. Бурманскиот питон е една од најголемите змии на светот, но овој...

Полицаец изгуби трпение поради гужва во сообраќајот па направи хаос- поради ова може да...

Полицаец од Њујорк изгуби трпение додека чекаше во колона со возила во Квинс па направи нешто неочекувано за да се извлече од гужвата, што...

НАЈНОВИ ВЕСТИ