Филип Божиновски Апсолутен Балкански Првак!!!

На турниот кој се одржа во Охрид за Бразилска Џиуџицу во конкуренција со школи од Македонија, Црна Гора, Албанија и Бугарија помошник инструкторот од...

Пет причини зошто треба да правите вежби за сила

Заборавете на митот дека за да слабеете треба да правите само кардио вежби. Фитнес инструкторите потсетуваат колку е важно да правите и вежби за...

(ВИДЕО) Е НЕ, ЌЕ СЕ ЗАФРКАВА: Арачиновец сам си направил Ламбурџини од Рено Лагуна

(ВИДЕО) Е НЕ, ЌЕ СЕ ЗАФРКАВА: Арачиновец сам си направил Ламбурџини од Рено Лагуна https://youtu.be/fk93HxyrMKA https://youtu.be/X9pe4-s-1IE

Борусија го отпушти Петер Бош и претстави нов тренер

Борусија Дортмунд после серија на лоши резултати го отпушти тренерот Петер Бош, а клупата на „Милионерите“ ја презема поранешниот шеф на стручниот штаб на...

Шарапова доби понуда за брак од навивач во Истанбул

Руската тенисерка Марија Шарапова доби брачна понуда на ревијалниот меч во Истанбул. Шарапова моментално е на турнеја во склоп на подготовките за наредната сезона, а...

НАЈНОВИ ВЕСТИ