Ван Дајк го објасни генијалниот потег за кој зборува цела Англија (видео)

Ливерпул со многу мака и доста среќа го победи Тотенхем со резултат 2:1 и на тој начин ја продолжи битката со Манчестер Сити за...

Димитриевски му одбрани зицер на Кике, но не спречи нов пораз за Рајо

Екипата на Рајо Ваљекано претрпе нов пораз, овој пат на гостувањето кај Еибар со 2:1 и е се подалеку од избегнување опстанок во Ла...

РФМ нема да експериментира, мечот против Грција ќе се игра во Скопје

Ракометната репрезентација на Македонија (РФМ) одлучи последниот квалификациски натпревар од циклусот за ЕП 2020 против селекцијата на Грција да го игра на познат терен,...

ВИДЕО: Наместо дерби, Голден Стејт пак ги „здроби“ Лејкерси

Наместо спектакл како што се очекуваше на стартот од сезоната, само нов лесен тренинг за шампионот. Голден Стејт Вориорс третпат во низа оваа сезона...

Азар го надмина Роналдо по бројот на голови во Премиер лигата

Најдобриот фудбалер на Челзи, Еден Азар беше двоен стрелец синоќа во победата над Вест Хем (2:0) во натпреварот од 33. коло на првенството на...

Новицки објави крај на кариерата

Кошаркарот на Далас, Дирк Новицки најави дека ја завршува кариерата. Тој тоа го соопшти во својот говорот одржан ноќеска по натпреварот со Феникс. -Како што...

Гунарсон за Стоилов: Тој нивен пивот од 140 килограми не можеш да го запреш

Подвиг каков што никој не очекуваше приредија македонските ракометари во Исланд. Победивме селекција која ретко губи на домашен терен и тоа со пресврт кој го...

ФОТО: Дали голот на Македонија во последната секунда сепак требаше да биде признат?

По израмнувањето на Исланд во последниот напад, за Македонија останаа само 3 секунди да се обиде да постигне гол и да стигне до победа. Откако...

НАЈНОВИ ВЕСТИ