Филип Божиновски Апсолутен Балкански Првак!!!

На турниот кој се одржа во Охрид за Бразилска Џиуџицу во конкуренција со школи од Македонија, Црна Гора, Албанија и Бугарија помошник инструкторот од...

Шарапова доби понуда за брак од навивач во Истанбул

Руската тенисерка Марија Шарапова доби брачна понуда на ревијалниот меч во Истанбул. Шарапова моментално е на турнеја во склоп на подготовките за наредната сезона, а...

Жените по природа се во подобра форма од мажите

Иако досегашните истражувања во главно покажуваа дека мажите природно се понадарени за спорт и физички активности, експерти од Универзитет во Канада, открија дека женскиот...

Пет причини зошто треба да правите вежби за сила

Заборавете на митот дека за да слабеете треба да правите само кардио вежби. Фитнес инструкторите потсетуваат колку е важно да правите и вежби за...

Борусија го отпушти Петер Бош и претстави нов тренер

Борусија Дортмунд после серија на лоши резултати го отпушти тренерот Петер Бош, а клупата на „Милионерите“ ја презема поранешниот шеф на стручниот штаб на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ