РФМ нема да експериментира, мечот против Грција ќе се игра во Скопје

Ракометната репрезентација на Македонија (РФМ) одлучи последниот квалификациски натпревар од циклусот за ЕП 2020 против селекцијата на Грција да го игра на познат терен,...

Стоилов го има најубавиот гол во полуфиналето на СЕХА Лигата (ВИДЕО)

Вардар синоќа го совлада Мешков Брест со 25-23 и обезбеди финале, трето во низа, во СЕХА лигата, вкупно осмо за македонскиот шампион. Стојанче Стоилов беше...

НАЈНОВИ ВЕСТИ