Откриено е што се случувало утрово: Астори не се појавил на доручек, а последен...

Фиорентина официјално соопшти дека нивниот капитен Давиде Астори бил пронајден мртов во хотелска соба ова утро, а тоа предизвика шок кај јавноста. Италијанецот наполни 31...

Жените по природа се во подобра форма од мажите

Иако досегашните истражувања во главно покажуваа дека мажите природно се понадарени за спорт и физички активности, експерти од Универзитет во Канада, открија дека женскиот...

Борусија го отпушти Петер Бош и претстави нов тренер

Борусија Дортмунд после серија на лоши резултати го отпушти тренерот Петер Бош, а клупата на „Милионерите“ ја презема поранешниот шеф на стручниот штаб на...

Пет причини зошто треба да правите вежби за сила

Заборавете на митот дека за да слабеете треба да правите само кардио вежби. Фитнес инструкторите потсетуваат колку е важно да правите и вежби за...

Шарапова доби понуда за брак од навивач во Истанбул

Руската тенисерка Марија Шарапова доби брачна понуда на ревијалниот меч во Истанбул. Шарапова моментално е на турнеја во склоп на подготовките за наредната сезона, а...

НАЈНОВИ ВЕСТИ