Новицки објави крај на кариерата

Кошаркарот на Далас, Дирк Новицки најави дека ја завршува кариерата. Тој тоа го соопшти во својот говорот одржан ноќеска по натпреварот со Феникс. -Како што...

Азар го надмина Роналдо по бројот на голови во Премиер лигата

Најдобриот фудбалер на Челзи, Еден Азар беше двоен стрелец синоќа во победата над Вест Хем (2:0) во натпреварот од 33. коло на првенството на...

ВИДЕО: Наместо дерби, Голден Стејт пак ги „здроби“ Лејкерси

Наместо спектакл како што се очекуваше на стартот од сезоната, само нов лесен тренинг за шампионот. Голден Стејт Вориорс третпат во низа оваа сезона...

РФМ нема да експериментира, мечот против Грција ќе се игра во Скопје

Ракометната репрезентација на Македонија (РФМ) одлучи последниот квалификациски натпревар од циклусот за ЕП 2020 против селекцијата на Грција да го игра на познат терен,...

Димитриевски му одбрани зицер на Кике, но не спречи нов пораз за Рајо

Екипата на Рајо Ваљекано претрпе нов пораз, овој пат на гостувањето кај Еибар со 2:1 и е се подалеку од избегнување опстанок во Ла...

Ван Дајк го објасни генијалниот потег за кој зборува цела Англија (видео)

Ливерпул со многу мака и доста среќа го победи Тотенхем со резултат 2:1 и на тој начин ја продолжи битката со Манчестер Сити за...

Стоилов го има најубавиот гол во полуфиналето на СЕХА Лигата (ВИДЕО)

Вардар синоќа го совлада Мешков Брест со 25-23 и обезбеди финале, трето во низа, во СЕХА лигата, вкупно осмо за македонскиот шампион. Стојанче Стоилов беше...

Шарапова доби понуда за брак од навивач во Истанбул

Руската тенисерка Марија Шарапова доби брачна понуда на ревијалниот меч во Истанбул. Шарапова моментално е на турнеја во склоп на подготовките за наредната сезона, а...

НАЈНОВИ ВЕСТИ