Забрането е Миле Јанакиевски да збори по телефон со Никола Груевски

Од пред десетина дена на екс министерот Миле Јанакиески му е укинат притворот за случајот „Титаник“, а укината му е и забраната да комуницира...

Пендаровски за ,,едно евро за Вицето, едно за црквата”

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во денешната претседателска дебата доби прашање од Христијан Мицкоски како го коментира случајот „едно евро...

Почина Битолчанец сред митингот на СДСМ и никој мува не го лази!

Од срцев починал човек на денешниот митинг на СДСМ и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во Скопје – дознава Економски Лидер од извори во партијата. Како...

Кој му е ноќна мора на Заев?!

Премиерот Зоран Заев се обрати на денешниот централен митинг на СДСМ во Скопје и порача дека Македонија ќе добие вистински претседател кој влече напред. -Денеска...

Скопје под блокада од истоварени автобуси за митингот на СДСМ

Огромен број автобуси беа паркирани во Општина Кисела Вода пред Стара рампа, од каде што започуваше централниот митинг на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан...

Судите по мерата на својата расипаност

Немојте да им судите на другите луѓе, затоа што не знаете што се крие во нивната душа.Со каква мера мерите, со таква мера ќе...

Силјановска Давкова: Ако немаш енергија, не се нафаќај на рокенрол

Кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова го сврте вниманието на јавноста со најавата за емисијата „Еден на еден“, која треба да се емитува денес...

Силјановска: Ние жените работиме три пати повеќе од мажите и сме три пати посилни...

Кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на вечерашниот митинг пред Владата порача дека на татковината и треба жена за претседател. -Македонија има убаво...

Почина мајката на канцеларката Ангела Меркел

Почина мајката на германската канцеларка Ангела Меркел, Херлинд Казнер, изјавил портпаролот на владата не наведувајќи други детали. Германските медиуми пренесуваат дека Казнер, професорка по латински...

Медицинската сестра од Велес која делеше лекови со поминат рок, осудена само условно!

Медицинската сестра од Велес Павлина Петровска доби условна затворска казна оти на пациентите во болницата кадешто работела им давала лекови со изминат рок. Таа во...

НАЈНОВИ ВЕСТИ