Внимание! РАСТУР НАПРАВИЈА ВЕШТИ ИЗМАМНИЦИ ОД СКОПЈЕ – ФАМИЛИЈА КАЈСТОРОВСКИ

Скопскиот столар Кајсторовски Марин ИЗМАМНИК СО ТАПИЈА нашол дупка во законот и успева да заработува по 2000 евра месечно без капка пот.  Во измамата не...

Едно лице рането во оружен инцидент во Охрид

Едно лице е рането во пукотница што попладнево околу 14 часот се случила во Охрид, на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Портпаролот на...

Гостин се заканувал со нож во хотел во населба Илинден

Вчера околу 21 часот и 30 минути во полиција било пријавено дека во хотел во населбата Илинден, гостин почнал да дивее и да се...

ФОТО Масовно труење на кучиња низ цела Македонија

Кучево е залутано/оставено Струга , до сега нема никаков глас од сопствениците. Кученцево е социјализирано , се дружи со кучиња , не напаѓа мачиња...

10 прекрасни локации во Македонија кои мора да ги посетите доколку си ја сакате...

Оние кои имаат желба постојано да патуваат најчесто бираат дестинации надвор од домашните граници. Но, понекогаш забораваме или пак не знаеме колку убавини крие...

ОПЕРАЦИЈАТА НА МАЛАТА ВАЛЕРИЈА ПОМИНА УСПЕШНО, РОДИТЕЛИТЕ БЛАГОДАРНИ НА СИТЕ: БОГ ГИ СЛУШНА ВАШИТЕ...

Операцијата на малата Валерија помина успешно, родителите благодарни на сите: Бог ги слушна вашите и наши молитви Малата Валерија Зафировска од Штип денеска беше оперирана...

НАЈНОВИ ВЕСТИ