Бандитите Чифлиганец, зет му Тунџев и Митко Чавков работат како злосторничко здружение

Zoran Bozinovski 1 час ·  Валканите бизниси на ЧИФЛИГАНАЦ и ЧАВКОВИ ги легализира директорска КАТАСТАРСКА битанга БОРИС ТУНЏЕВ, ЗЕТ за керка од сестрата на ВАНЧОТА. Ќерката пак...

Стоматолог е директор на Геријатрија во Скопје

Функцијата директор на Геронтолошкиот завод „13 Ноември“ во Скопје веќе неколку месеци ја извршува Салија Љатиф која по професија е стоматолог. Секретарката на Геријатрија,...

ФИЛИПЧЕ КЛИНИЧКИ ТИ СМРДИ, БАТАЛИ ПРОШЕТКИТЕ СО МЛАДИ СЕСТРИ РАБОТИ НЕШТО

Postoi sluzba pri Klinicki centar, no isto kako da NE postoi...valkano, treva neiskosena, uste malku zmii ke se setaat i sto uste ne, da...

Љубе тогаш кркна пари за да се распостелат на раат, као копаа водовод

Љупчо Палевски пред 38 мин. ·    Ај вака: #Џезо е чобан што знае добро да збори Франциски (кодош), колега на Борјан Јовановски. Инаку, потрчко на Н Дрецај на кого...

#ЃурѓовденскоУличноПослание

Љупчо Палевски пред 46 мин. ·  #ЃурѓовденскоУличноПослание Грција се прикључи на Бугарија и на сајт на министерство напиша: Македонците се вештачки народ. Двете држави се НАТО, кој доказ...

НИ СРАМ НИ ПЕРДЕ, ЗАЕВ ОД ГЛАДНИОТ НАРОД БАРА ДА ГИ ФАЛАТ, А ВО...

Премиерот Зоран Заев денеска додека беше на садење млади дрвца во Дојран изјави дека очекува брзо решение за проблемот со името. „Штом двете страни стигнаа...

МЛЕКАР ТВРДИ СОПСТВЕНИКОТ НА ПОРТАЛОТ ДОКАЗ Е КУПЕН ОД ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ ,АЛЕКСАНДАР...

Душко Млекарот во своја објава тврди дека Марјан Стаменковски уредник и сопственик на интернет порталот Доказм.мк е купен од Генералниот секретар на СДСМ Александар...

СКАНДАЛ И ГОЛЕМ СРАМ НА ОПШТИНА БИТОЛА ГО УНИШТУВААТ СПОРТОТ И УСПЕШНИТЕ КЛУБОВИ

Sashko Mircevski се чувствува  гневно. пред 4 часа ·  Во 2017 година Нинџуцу Клуб Битола учествуваше на 6 професионални ММА турнири во Загреб, Дизелдорф, Атина, Дубровник, Солун, Подгорица и...

Нели немаше да згрижувате азиланти и да сместувате па тогаш зошто МТСП објавувате оглас?

Министерството за труд и социјална политика пред малку објави оглас Министерство за труд и социјална политика пред 17 мин. ·  Врз основа на договорот за соработка помеѓу Министерството...

НАЈНОВИ ВЕСТИ