ТРАГЕДИЈА: Почина малата Јана, болеста беше немилосрдна

Малата Јана ја загуби битката со немилосрдната болест. Девојчето со ангелски лик за кој Македонија се сплоти по хуманиот апел, за жал, не е повеќе...

СЕКС СКАНДАЛ ВО КУМАНОВСКАТА ГИМНАЗИЈА

НОВ СКАНДАЛ ВО КУМАНОВСКАТА ГИМНАЗИЈА Сигурно се сеќавате на секс скандалот со бившиот директор на кумановската гимназија , Горан Димитријевиќ , кој што по дознавањето...

Пензионер мака мачи со извршители, сигурно гласал за Зоранчо наш

Следи Zoran Bozinovski пред 11 минути ·  EVE VI SVETSKI REKORDER!!! Penzioner od Republika Makedonija dolžel na BEG (čitaj: SAŠO MIJALKOV!) cel 1 (so bukvi: EDEN) denar i imal...

Шуга во скопско основно училиште, МОН со детали го потврдува случајот

Родителите на децата од основното училиште „Владо Тасевски“ во скопската населба Козле се во паника по информацијата дека во училиштето има шуга. Тие на социјалните...

Чуварот и некои други им забраниле на граѓаните да се приближат до...

Mермерното езеро во прилепското село Беловодица стана голема атракција за граѓаните. Откако прекина со работа рудникот во селото, а празнината од ископот природно се...

Мицкоски: Имаме работа со криминогена влада и поголеми лудаци и од претходните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче.  „Имаме работа со криминогена влада...

10 прекрасни локации во Македонија кои мора да ги посетите доколку си ја сакате...

Оние кои имаат желба постојано да патуваат најчесто бираат дестинации надвор од домашните граници. Но, понекогаш забораваме или пак не знаеме колку убавини крие...

ОПЕРАЦИЈАТА НА МАЛАТА ВАЛЕРИЈА ПОМИНА УСПЕШНО, РОДИТЕЛИТЕ БЛАГОДАРНИ НА СИТЕ: БОГ ГИ СЛУШНА ВАШИТЕ...

Операцијата на малата Валерија помина успешно, родителите благодарни на сите: Бог ги слушна вашите и наши молитви Малата Валерија Зафировска од Штип денеска беше оперирана...

НАЈНОВИ ВЕСТИ