СКАНДАЛ: Провокации од СДСМ пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ!

Во однапред договорено време, претставници на најголемата опозициска партија тргнаа да го поддржат отварањето на новата канцеларија на кандидатката за претседател Гордана Сиљановска-Давкова. Ритуално со...

Гордана Силјановска за Бранко Црвеновски

Вечерва кандидатката за претседател Гордана Силјановска во ,, Еден на еден,, доби задача со еден збор да го опише Бранко Црвенковски. Одговори: Политички мангуп...

Судски поротник избега од Добрила Кацарска

Од Основен суд Скопје 1 потврдија дека судија поротник во предметот „27 Април“ поднел оставка во Судечкиот совет, но официјално не е позната причината...

ОПЕРАЦИЈАТА НА МАЛАТА ВАЛЕРИЈА ПОМИНА УСПЕШНО, РОДИТЕЛИТЕ БЛАГОДАРНИ НА СИТЕ: БОГ ГИ СЛУШНА ВАШИТЕ...

Операцијата на малата Валерија помина успешно, родителите благодарни на сите: Бог ги слушна вашите и наши молитви Малата Валерија Зафировска од Штип денеска беше оперирана...

1500 мигранти чекаат за влез во Северна Македонија

На границата со Македонија вчера имало помеѓу 1.200 и 1.500 мигранти. Мигрантите тргнале откако на социјалните мрежи се рашириле лажни вести за наводно отворање...

Мицкоски вечерва во 21:55 на Алсат телевизија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе гостува на Алсат телевизија. -Вечерва со почеток од 21:55 часот на телевизија Алсат-M во емисијата „200“ со новинарот...

Ахмети: Утре може Албанец да е претседател или премиер

-На никого не му е со тапија дадено правото, утре може и еден Албанец да биде претседател на државата или на Владата. Така како...

Да се укине задолжителното вакцинирање: Група родители поднесоа иницијатива до Собранието

Граѓанска организација на родители достави иницијатива до Собранието за измени на Законот за здравствена заштита со која се бара вакцинирањето на децата да не...

Драма во Велес: И пукнал филмот и го нападнала сопругот и детето

Триесет и шестгодишната М.М. од Велес во семејниот дом со нож ги повредила нејзиниот сопруг 47-годишниот Р.И. и 19-годишниот син  А.М.(19). Случајот во СВР Велес...

Напаѓаа како опозиционери, а сега незнаат колку млади се иселени!

Портпаролот на Владата на Македонија, Миле Бошњаковски, на денешната прес конфереција порача дека власта работи на враќање на младите, кои заминале од Македонија. „Претходната Влада...

НАЈНОВИ ВЕСТИ