ПОЛИЦИЈАТА НАПРАВИ УПАД ВО ,,ПОВАРДАРИЕ“:Пронајдена е поголема количина на жолта лозова ракија, без етикети...

Во координација со Министерството за внатрешни работи, во текот на вчерашниот ден откриена е поголема количина алкохол во правно лице во Кавадарци. По спроведување...

Сакам Бранко да ми честита 8 ми март

ЕЕЕ ТОА ТИ Е ВНИМАТЕЛЕН МАЖ ВИДИ МУ ФАЦА, ЛИГИ МУ ТЕЧАТ Твитерџиите се уникатни во сè, па и во начинот на кој го честитаат Меѓународниот...

Скопјанец пукал со оружје при расчистување должничко-доверителски односи

Триесет и осум годишниот А.В. жител на село Росоман синоќа пријавил во Полициската станица Кавадарци дека истиот ден, околу 18,00 часот бил повикан од С.К....

Македонијо сопствените деца си ги изневери и сотре, ти веќе не си мајка, ниту...

Тешко е, да се будиш секое утро под ова сонце. Додека го пиеш утринското кафе и со страв ги читаш најновите вести на Фејсбук...

Двојазично ќе се надевате децата да не ви се иселат од дома и завршат...

На моите сограѓани би сакала да им упатам порака по повод двојазичноста. Од денес па натаму... - двојазично ќе земате по 200 евра плата и...

(Видео) Куршум на челото на Јовевски, нов протест за убиството на Алмир

Пред Владата на Република Македонија, денеска толпа граѓани протестираа во знак на револт поради преквалификацијата на кривичното дело „убиство“ во „тешки дела против безбедноста...

Aко имате запек погледнете ги сликите од Виенскиот бал и одма ќе ве фати...

И оваа година, организаторите и присутните се обидоа да пренесат дел од виенската култура во нашиот главен град бла бла бла срање. Како и досега,...

Луѓе зар е можно полицајката што е без достоинство и мутава крава да е...

Зар го заборавивте момчето ,како би се чувствувале да беше ваше дете.Искрено мислам дека треба за тоа повеќе да се пишува и да се...

Чуварот и некои други им забраниле на граѓаните да се приближат до...

Mермерното езеро во прилепското село Беловодица стана голема атракција за граѓаните. Откако прекина со работа рудникот во селото, а празнината од ископот природно се...

ТРАГЕДИЈА: Почина малата Јана, болеста беше немилосрдна

Малата Јана ја загуби битката со немилосрдната болест. Девојчето со ангелски лик за кој Македонија се сплоти по хуманиот апел, за жал, не е повеќе...

НАЈНОВИ ВЕСТИ