Син му на Фрчковски Јон станал помошник директор во АД за Стопанисување на деловен...

Konecno i kaj nas vo AD za STOPANISUVANJE SO STANBEN I DELOVEN PROSTOR OD ZNACENIE ZA RM dojde zivot. pokraj toa sto sme u...

СКАНДАЛ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ: Малтретирале научници, им удриле црн печат и ги протерале

Охридското здружение ,,Охрид СОС”, формирано за заштита на градот, информираше за скандал со поканети гости-научници, кој се случил на скопскиот аеродром. Научниците биле акредитирани...

(ФОТО) Скопјани на Шилегов му даваат шише ракија за секоја наполнета дупка

„Шилегов, напуни ја дупкава и испиј ме – твојата Ж’та“, шишенца ракија со ваков натпис се појавиа денеска на неколку дупки по улиците во...

10 прекрасни локации во Македонија кои мора да ги посетите доколку си ја сакате...

Оние кои имаат желба постојано да патуваат најчесто бираат дестинации надвор од домашните граници. Но, понекогаш забораваме или пак не знаеме колку убавини крие...

Чуварот и некои други им забраниле на граѓаните да се приближат до...

Mермерното езеро во прилепското село Беловодица стана голема атракција за граѓаните. Откако прекина со работа рудникот во селото, а празнината од ископот природно се...

Пензионер мака мачи со извршители, сигурно гласал за Зоранчо наш

Следи Zoran Bozinovski пред 11 минути ·  EVE VI SVETSKI REKORDER!!! Penzioner od Republika Makedonija dolžel na BEG (čitaj: SAŠO MIJALKOV!) cel 1 (so bukvi: EDEN) denar i imal...

Мицкоски: Имаме работа со криминогена влада и поголеми лудаци и од претходните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче.  „Имаме работа со криминогена влада...

Горан Милевски претседател на ЛДП бара младите слободно да се дрогираат? И дава подршка...

Младината на ЛДП го осуди приведувањето на девојката која пушеше марихуана во Скопје: Нудиме бесплатна правна помош Декриминализацијата после приведувањето на девојката во Скопје која...

КЛИНИКИТЕ ЌЕ СЕ ПРАЗНАТ : Филипче ќе праќа доктори и сестри во АРМ, но...

И покрај општопознатиот податок дека јавното здравство има недостаток од кадри и поради тоа е во бројни проблеми, а пациентите трпат, Министерството за здравство,...

„Лидер“: Филипче доделува 30 милиони евра за реагенси – добитникот познат пред да се...

Над 30 милиони евра ќе чини централизираната набавка на реагенси за лабораториите на Јавните здравствени установи – покажува “техничкиот дијалог“ кој го води Министерството за Здравство...

НАЈНОВИ ВЕСТИ