Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ под закани!

Еве што советничката на ВМРО-ДПМНЕ  Марија Андоновска напиша јавно: Неа и се заканувале дека и се пишувало црно. На потег е МВР.

Возилото со парите од Тутунска банка заврши на гробишта

Во близина на реката Серава е пронајдено возилото со кое утринава беше извршен грабежот во филијалата на Тутунска банка во Чаир, дознава „Фокус“ од...

Тутунска банка се огласи за грабежот

Тутунска банка по грабежот  во Експозитурата Чаир се огласи на својот фејсбук профил. Безбедни се парите и луѓето- велат од банката. Полицијата сега ја обезбедува банката...

Бадијала партијата на Мицкоски се мачи за СЈО

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за Јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот...

Хорор на наплатните рампи!

И покрај сите апели и критики за сметка на државните институции задолжени за одржување на јавната хигиена, подигање на сметот, чистење на ѓубрето, неказнување...

Шилегов со навреди кон ВМРО-вците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, ги демантира објавите дека вработени во градското јавно претпријатие Комунална хигиена, биле принудувани да присуствуваат на митингот на...

Пендаровски: Популарен сум кај девојките

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на...

Силјановска: Мазохистички е да се интонира химна без текст

На 21 април ќе отвориме пат за предвремени парламентарни избори, ама новата влада нема да бара од нас да ги заборавиме зборовите на химната...

Гордана Силјановска беше присутна на митингот на СДСМ!?

Професорката Гордана Силјановска Давкова денес на билборд беше пред платото каде се одржуваше митингот на СДСМ. Сите говори од високо „ги следеше“ противкандидатката на Пендаровски,...

Наградно прашање: Кој стои позади Бранко Црвенковски?!

https://youtu.be/NgiqR-atNTs Погледнето го видеото ,, На 15 септември" . Позади Бранко Црвенковски стои сегашниот премиер Зоран Заев.  Видеото беше денес споделувано на социјалните мрежи како...

НАЈНОВИ ВЕСТИ