Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ под закани!

Еве што советничката на ВМРО-ДПМНЕ  Марија Андоновска напиша јавно: Неа и се заканувале дека и се пишувало црно. На потег е МВР.

Возилото со парите од Тутунска банка заврши на гробишта

Во близина на реката Серава е пронајдено возилото со кое утринава беше извршен грабежот во филијалата на Тутунска банка во Чаир, дознава „Фокус“ од...

Тутунска банка се огласи за грабежот

Тутунска банка по грабежот  во Експозитурата Чаир се огласи на својот фејсбук профил. Безбедни се парите и луѓето- велат од банката. Полицијата сега ја обезбедува банката...

Бадијала партијата на Мицкоски се мачи за СЈО

Работната група на ВМРО-ДПМНЕ викендот до Министерството за правда повторно испратила материјали за Предлог законот за Јавното обвинителство, но клучните разлики и натаму остануваат. -Викендот...

Хорор на наплатните рампи!

И покрај сите апели и критики за сметка на државните институции задолжени за одржување на јавната хигиена, подигање на сметот, чистење на ѓубрето, неказнување...

СДСМ: Сиљановска не верува во сопствениот слоган, таа не сака да биде претседател на...

Соопштение за јавност Гордана Сиљановска, кандидатката на Христијан Мицкоски вчера уште еднаш докажа дека е неискрена, нечесна и лицемерна кон граѓаните. Сиљановска призна дека не верува...

Милошоски за Пендаровски: Има нешто, никогаш не бил толку напнат и нервозен

Пратеникот Антонио Милошоски смета дека има посебна причина зошто Стево Пендаровски бил толку нервозен на дебатата на претседателските кандидати на ТВ Сител. “Го знам Стево...

Една недела до првиот круг од изборите за претседател – кампањата во полн ек

До првиот круг од претседателските избори не дели една недела. Изминатиов викенд претседателските кандидати на опозицијата, Гордана Силјановска Давкова, и на владејачката СДСМ, Стево...

Буџетските пари доделени на компании за иновации веќе се враќаат во буџетот

Според статистичките податоци со кои засега располага Фондот за иновации и технолошки развој, а кои ги добиваат преку анализа на ефектите од вложувањата во...

Шилегов со навреди кон ВМРО-вците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, ги демантира објавите дека вработени во градското јавно претпријатие Комунална хигиена, биле принудувани да присуствуваат на митингот на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ