Писмо од читател: Николовски има мало к..е

Druze citam kaj tebe za Aleksandar Nikoloski se cudis od kaj tolku negativna energija kaj toj covek e da ja znaes ovaa slucka sto...

КОРЕНОТ НА СИТЕ ЗЛА Е ОРЦЕ КАМЧЕВ

Zoran Bozinovski пред 54 мин. ·  KORENOT NA ZLOTO VO AERODROM E - FALSIFIKAT! Ova podlu vo prilog vi e ISTORIJAT na parcelata 192/3 kaj MAJČIN DOM vo...

Марко Златановски, на повидок млад талент во мотокрос и ендуро

Секоја година непрекинато се раѓаат нови таленти во спортот,некои порано,некои подоцна,но потенцијалот не останува незабележан. Марко Златановски е седумнаесет годишен ученик во СУГС “Кочо Рацин”...

Алфи ги чуваат пратениците во судница

Десетици “алфи” ги чуваат пратениците Крсто Муковски, Љубен Арнаудов и Сашо Василевски во судница, на денешното рочиште за случајот “27 април”. За разлика од претходните...

ДИРЕКТОРКАТА НА СИСТИНА А И ШВАЛЕРКА НА ОРЦЕ КАМЧЕВ ВО НОВА ЉУБОВНА ВРСКА

ОД РАЗГОВОРОТ ДОЗНАВМЕ НЕЛИ ДЕКА СЕ РАБОТИ ЗА НЕКОЈ МАРТИН И СЕ ЗАИНТЕРЕСИРАВМЕ ДА ДОЗНАЕМЕ КОЈ Е ТОЈ МАРТИН, ПРВО ПОМИСЛИВМЕ ДА НЕ Е...

ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: „Струмичкиот сељак“ го ослободи чудовиштето!

На 17 септември 2015 година, малку повеќе од половина година по објавувањето на првата опозициска бомба, новинарката Оливера Трајковска во интервју ќе го праша...

(ДОКУМЕНТИ) Фирмата на Мукоски добила 10 милиони денари од власта!

Семејната компанија на пратеникот Крсто Мукоски остварила огромни приходи од државни тендери за време на актуелната власт, покажуваат документите до кои стигна „Економски Лидер“,...

ЧОМ ЌЕ ЈА УНИШТИ 1 ТВ, АЦО КАБРАНОВ ДА РЕАГИРА ДОДЕКА Е ВРЕМЕ! ИЛИ...

Саше Ивановски Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк https://www.facebook.com/filip.t.petrovski/videos/2255656664668193/ Македонија е комична држава, особено во медиумската сцена. Да го поканиш Филип Петровски и да му дадеш простор и...

Oрце Камчев должел на секаде станал партнер и со Вицето за едно евро

Слушам Орце Камчев станал шконтер не се оженил со Наташа Савова уште е со Ана Камчева и покрај бомбите за неа и кумот Сашо..ама...

КАКВО АРОГАНТНО ЃУБРЕ: Од Лос Анџелес, во срцето на НАТО, режисерот Дарко Митревски ни...

Darko Darko 9 hrs ·  ПРЕД ДА СЕ ОДЈАВАМ, УШТЕ ОВА: Народите создаваат држави и стануваат нации така што се обединуваат околу некои морални и филозофски вредности, било...

НАЈНОВИ ВЕСТИ