Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи,...

Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи, тој рече дека е… На социјалните мрежи се шири фотографија од...

Жена во Солун фатена како тргува со органи

Цариниците на солунскиот аеродром „Македонија“ во багажот на патничка, која од Москва пристигнала во Солун, пронашле стерилизирани човечки клетки што се користат за кератопластика,...

Македонската полиција на готовс, војна со мигранти на Солунско поле (ВИДЕО)

По информациите дека стотици мигранти од бегалскиот камп во Солун се упатиле кон границата со Македонија, надлежните велат дека ситуацијата е под контрола и...

НОВ ХИТ: Погледнете го новиот спот на Саша Ковачевиќ во Мароко (ВИДЕО)

Ако до сега бевме навикнати да гледаме многу згодни и разголени девојки во неговите спотови, српскиот пејач, Саша Ковачевиќ овој пат приреди друго изненадување. Тој...

Македонија мета на мигранти!?

Поголем број мигранти кои се сместени во бегалски камп крај Солун, вчера се судрија со полицијата која не дозволува да тргнат кон македонската граница. Мигрантите...

Драма: Киднапирал автобус и доживеал срцев удар!

48 годишен маж кој изминатата ноќ киднапираше градски автобус во центарот на Љубљана, почина веднаш по апсењето од страна на полицијата, известуваат словенечките медиуми. Киднаперот...

Актуелно: Мигранти не смеат да влезат во Хрватска

Припадниците на Единицата за поддршка и брзи интервенции на Министерството за внатрешни работи на Унско-санскиот кантон во Босна и Херцеговина, сопреа и блокираа воз...

Мигранти на границата меѓу Грција и Северна Македонија

Стотици мигранти заглавени во Грција пристигнале на границата со Северна Македонија, барајќи да им биде дозволено да отпатуваат за северна Европа. Помали групи луѓе,...

Цеца прв пат на јавна сцена се појави без грам шминка (ФОТО)

Во својата повеќегодишна кариера, една од најпознатите пејачки во регионот, Цеца Ражнатовиќ досега никогаш се нема појавено на јавна сцена без грам шминка. Меѓутоа, синоќа...

Пејачот Борис Новковиќ доби ќерка со две букви

Педесет и едногодишниот хрватски пејач Борис Новковиќ и неговата четврта по ред сопруга, студентката по моден дизајн Ирис Волф (26), станаа родители. Среќниот пар доби...

НАЈНОВИ ВЕСТИ