Азис ќе има концерт во Скопје

Бугарскиот пејач Азис ќе има концерт во Скопје. Концертот е на 14 април, во салaта „Борис Трајковски“. Пред десетина години, Азис беше популарен и...

Дали 1 тв, телевизијата на Боки 13 ќе го објави ова ремек дело видео...

  Боки Јовановски газлето не велиме серкото иако е тоа https://youtu.be/1K1P2RRuxIY https://youtu.be/CaFjJaAbawE

Цеца во центарот на аферата со разголените фотографии: Ова е клучен доказ дека станува...

Познатата балканска ѕвезда Цеца Ражнњатовиќ неодамна се најде во нова афера „лажни г0ли фотографии“, каде што непознати лица објавија на интернет фотографии каде што...

САМО ЗА МАКСО ГЛЕДАЈ ШТО Е АВГАНИСТАНКА, СПОМЕНИК САКАМ ВО ТВОЈОТ ДВОР

Се чувствува опуштено градоначалнику гледај мееее

БОМБА НА СДК: БУГАРИЈА ГО НАЗНАЧИ ОРЦЕ КАМЧЕВ ЗА ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ ВО МАКЕДОНИЈА, ТОЈ...

Порталот СДК објави дека Бугарија го назначила бизнисменот Камчев за бугарски конзул во Скопје. Камчев е сопственик на најголемата приватна болница во Бугарија, болницата Аџибадем Токуда во...

Летаa камења и удари при фаќање на крстот во Албанија во градот Берат

Она што е познато како Ден на благословената вода, симболизирајќи го крштевањето на Исус Христос, е годишна церемонија (секој јануари 6), која се изведува...

ПОРАНЕШНАТА НА АЦА ЛУКАС ДОБИ КОМЕНТАР ОД СЛЕДБЕНИЧКА ОД МАКЕДОНИЈА: „СОЊА, НЕ ТИ ТРЕБААТ…“

Поранешната сопруга на српскиот пејач Аца Лукас, Соња Вуксановиќ, се поднови со нов модел на очила за сонце од реномираниот моден бренд Шанел. Очигледно толку...

Критики: Пленковиќ е првиот европски премиер кој поддржал воен злосторник

Британски „Guardian“ во анализата на пресудата за воениот злосторник Слободан Праљак, оценува дека премиерот на Република Хрватска Андреј Пленковиќ е првиот европски премиер кој...

Со лажна банкнота од 500 евра купил 130 литри ракија!

Едно лице од БиХ било измамено кога човек со лажна банкнота од 500 евра купило 130 литра ракија од кај него. Случајот е пријавен во...

Се породи Наташа Беквалац, па преку тасе

рпската пејачка Наташа Бреквалац се породи денеска по 16 часот во приватна болница во Белград. Таа, според српските медиуми, за утре, 1 март, закажала...

НАЈНОВИ ВЕСТИ