Жена во Солун фатена како тргува со органи

Цариниците на солунскиот аеродром „Македонија“ во багажот на патничка, која од Москва пристигнала во Солун, пронашле стерилизирани човечки клетки што се користат за кератопластика,...

Ја негувал мајка си со години и на крај ја убил

Милош Д. (43) и неговата мајка Добрила Д.(73). се пронајдени мртви во нивниот стан во белградска Звездара. Како што пишува српски Курир, соседите неколку денови...

Македонија мета на мигранти!?

Поголем број мигранти кои се сместени во бегалски камп крај Солун, вчера се судрија со полицијата која не дозволува да тргнат кон македонската граница. Мигрантите...

НОВ ХИТ: Погледнете го новиот спот на Саша Ковачевиќ во Мароко (ВИДЕО)

Ако до сега бевме навикнати да гледаме многу згодни и разголени девојки во неговите спотови, српскиот пејач, Саша Ковачевиќ овој пат приреди друго изненадување. Тој...

За видео игра момче се фрли од седумкатница во Србија

Уште една трагедија се случи во соседна Србија. РТС извести дека по полноќ 12 годишно момче паднало од покривот на една седумкатна зграда во Нов...

Македонската полиција на готовс, војна со мигранти на Солунско поле (ВИДЕО)

По информациите дека стотици мигранти од бегалскиот камп во Солун се упатиле кон границата со Македонија, надлежните велат дека ситуацијата е под контрола и...

Пејачот Борис Новковиќ доби ќерка со две букви

Педесет и едногодишниот хрватски пејач Борис Новковиќ и неговата четврта по ред сопруга, студентката по моден дизајн Ирис Волф (26), станаа родители. Среќниот пар доби...

Драма: Киднапирал автобус и доживеал срцев удар!

48 годишен маж кој изминатата ноќ киднапираше градски автобус во центарот на Љубљана, почина веднаш по апсењето од страна на полицијата, известуваат словенечките медиуми. Киднаперот...

Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи,...

Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи, тој рече дека е… На социјалните мрежи се шири фотографија од...

Грабежот на самопослуга во Германија не тргна според планот

Криминалецот испланирал да влезе во самопослугата во раните утрински часови, додека уште не е отворена, но не планираше да влезе толку брзо. Така самиот...

НАЈНОВИ ВЕСТИ