БОМБА НА СДК: БУГАРИЈА ГО НАЗНАЧИ ОРЦЕ КАМЧЕВ ЗА ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ ВО МАКЕДОНИЈА, ТОЈ...

Порталот СДК објави дека Бугарија го назначила бизнисменот Камчев за бугарски конзул во Скопје. Камчев е сопственик на најголемата приватна болница во Бугарија, болницата Аџибадем Токуда во...

Самсоненко, Орце, турчинот во ногометање

Zoran Bozinovski Вчера во 00:15 ·  NOGOMETANJE... Koga NEKOI od vas primale pari od SERGEJ SAMSONENKO, trebale da si znaat deka NE E RUS, tuku AZER prislužnik na...

Со лажна банкнота од 500 евра купил 130 литри ракија!

Едно лице од БиХ било измамено кога човек со лажна банкнота од 500 евра купило 130 литра ракија од кај него. Случајот е пријавен во...

Азис ќе има концерт во Скопје

Бугарскиот пејач Азис ќе има концерт во Скопје. Концертот е на 14 април, во салaта „Борис Трајковски“. Пред десетина години, Азис беше популарен и...

Цеца во центарот на аферата со разголените фотографии: Ова е клучен доказ дека станува...

Познатата балканска ѕвезда Цеца Ражнњатовиќ неодамна се најде во нова афера „лажни г0ли фотографии“, каде што непознати лица објавија на интернет фотографии каде што...

Се породи Наташа Беквалац, па преку тасе

рпската пејачка Наташа Бреквалац се породи денеска по 16 часот во приватна болница во Белград. Таа, според српските медиуми, за утре, 1 март, закажала...

Грабежот на самопослуга во Германија не тргна според планот

Криминалецот испланирал да влезе во самопослугата во раните утрински часови, додека уште не е отворена, но не планираше да влезе толку брзо. Така самиот...

ПОРАНЕШНАТА НА АЦА ЛУКАС ДОБИ КОМЕНТАР ОД СЛЕДБЕНИЧКА ОД МАКЕДОНИЈА: „СОЊА, НЕ ТИ ТРЕБААТ…“

Поранешната сопруга на српскиот пејач Аца Лукас, Соња Вуксановиќ, се поднови со нов модел на очила за сонце од реномираниот моден бренд Шанел. Очигледно толку...

Критики: Пленковиќ е првиот европски премиер кој поддржал воен злосторник

Британски „Guardian“ во анализата на пресудата за воениот злосторник Слободан Праљак, оценува дека премиерот на Република Хрватска Андреј Пленковиќ е првиот европски премиер кој...

НАЈНОВИ ВЕСТИ