Објавено е видеото од судирот во тунел кај Макарска во кој 24 годишно момче...

Хрватските медиуми ја објавија снимката од безбедносните камери во тунелот на автопататот кај Макарска. https://youtu.be/IzzTlFp4epw На местото на несреќата загина 24 годишниот Тихомир Лончар кој седел...

Македонската полиција на готовс, војна со мигранти на Солунско поле (ВИДЕО)

По информациите дека стотици мигранти од бегалскиот камп во Солун се упатиле кон границата со Македонија, надлежните велат дека ситуацијата е под контрола и...

За видео игра момче се фрли од седумкатница во Србија

Уште една трагедија се случи во соседна Србија. РТС извести дека по полноќ 12 годишно момче паднало од покривот на една седумкатна зграда во Нов...

Жена во Солун фатена како тргува со органи

Цариниците на солунскиот аеродром „Македонија“ во багажот на патничка, која од Москва пристигнала во Солун, пронашле стерилизирани човечки клетки што се користат за кератопластика,...

Македонка загина во Хрватска

Во тешка сообраќајна несреќа рано утрината загина македонска државјанка, соопшти хрватската полиција. Автомобилот со германски регистарски ознаки се првртел на покривот. Жената која седела на...

Продолжуваат протестите на опозицијата во Албанија, се бара оставка на премиерот Рама

И покрај отсуството на претседателот Љуљзим Баша кој е во посета на Берлин, албанската опозиција го одржа најавениот протест. Она што го карактеризира денешниот...

Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи,...

Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи, тој рече дека е… На социјалните мрежи се шири фотографија од...

Погледнете што зборуваат колегите за Босанац

Драган Стојковиќ Босанец е опериран пред извесно време на Институт за кардиоваскуларни болести, а предходно е емитувана емисијата “Ѕврездите на Гранд која е снимена...

Затворена Титовата пештера во Дрвар поради „опасност од одрон“

Титовата пештера, која се наоѓа во спомен комплексот „25 мај 1944“, е еден од главните извори на приход на општината, но морало да биде...

Ја негувал мајка си со години и на крај ја убил

Милош Д. (43) и неговата мајка Добрила Д.(73). се пронајдени мртви во нивниот стан во белградска Звездара. Како што пишува српски Курир, соседите неколку денови...

НАЈНОВИ ВЕСТИ