Македонка загина во Хрватска

Во тешка сообраќајна несреќа рано утрината загина македонска државјанка, соопшти хрватската полиција. Автомобилот со германски регистарски ознаки се првртел на покривот. Жената која седела на...

За видео игра момче се фрли од седумкатница во Србија

Уште една трагедија се случи во соседна Србија. РТС извести дека по полноќ 12 годишно момче паднало од покривот на една седумкатна зграда во Нов...

Објавено е видеото од судирот во тунел кај Макарска во кој 24 годишно момче...

Хрватските медиуми ја објавија снимката од безбедносните камери во тунелот на автопататот кај Макарска. https://youtu.be/IzzTlFp4epw На местото на несреќата загина 24 годишниот Тихомир Лончар кој седел...

Сопругата на Слободан Милошевиќ се бори за живот!

Сопругата на поранешниот Југословенски претседател Слободан Милошевиќ, Мира, се бори за живот на клиника во Сочи – пренесуваат српските медиуми. Според објавите, таа веќе имала...

Новиот надбискуп во Хрватска тешко повреден во сообраќајна несреќа

Новиот хрватски надбискуп, Анте Јозиќ, е тешко повреден во сообраќајната несреќа што се случи во еден тунел блиску Имотски во Хрватска. До несреќата дошло откако...

Мигрантите го напуштија кампот во Грција

Последните 60 од околу 1.000 мигранти кои три дена протестираа и се судираа со грчката полиција го напуштиле привремениот камп во Дијавата на северот...

Девојка од Ниш загина правејќи видео за социјалните мрежи

19 годишна девојка го загуби животот во несреќен случај, кога паднала од зграда на чиј покрив снимала видео за да го објави на социјалните...

Љубовниот живот на Хари Мата Хари

Љубовниот живот на Хајрудин Хари Варешановиќ, лидерот на популарната група Хари Мата Хари бил доста интригантен во минатото. На пејачот му се случи голема љубов...

Тензично: Со солзавец кон мигрантите, Грција ја брани Македонија

Нови судири на јужната граница помеѓу мигрантите и полицијата. Во обид да го продолжат патот кон европските земји, мигрантите и бегалците се судриле со...

Ја негувал мајка си со години и на крај ја убил

Милош Д. (43) и неговата мајка Добрила Д.(73). се пронајдени мртви во нивниот стан во белградска Звездара. Како што пишува српски Курир, соседите неколку денови...

НАЈНОВИ ВЕСТИ