МАКЕДОНИЈА

ЗАНИМЛИВОСТИ

БАЛКАН

Во Белград се печателе фалсификувани евра

Во Белград, Србија откриена е печатница за фалсификување пари од каде запленети се 56.000 лажни евра, а при тоа уапсен е еден човек. Акцијата за...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ЦРНА ХРОНИКА

Синовите на поранешен градоначалник на СДСМ ќе седнат на обвинителна клупа

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против двајцата браќа Александар и Јордан Цветковски, од кои за едниот постои основано сомнение...

Трагедија во Швајцарија: Почина работник од Македонија кој бил прегазен додека менувал гума на комби

Македонски државјанин загина откако бил прегазен од автомобил додека менувал расипана гума на комби, во понеделникот во Швајцарија, објави 24 Инфо. Трагичната сообраќајка се случила на...

За да влезат во Грција, намерно ја бришеле ознаката МК на возилото

Битолчанец треба да плати глоба од 100 евра, бидејќи сообраќајната полиција утврдила дека регистерската табличка на неговиот автомобил, не е доволно читлива, односно е...